Hliva ustricova

andrea    01.01.2015, 11:20

Dobrý deň, chcem sa opýtať či môžem užívať hlivu alebo lyzín vo forme tabliet keď kojím. Na obale oboch sa uvádza že neboli robené žiadne štúdie ktoré by sa týkali dojčiacich žien a vplyvu na babatko. Dakujem

Milá Andrea,

nie je jediný dôvod, pre ktorý by ste počas dojčenia nemohli užívať ktorýkoľvek z týchto prípravkov, oba neobsahujú nič, čo by sa bežne nenachádzalo vo vašej strave.

Táto veta, ktorá je na letáku uvedená, je ochranou firmy vyrábajúcej daný produkt a tiež ukážkou toho, ako málo sú cenené dojčiace matky na to, aby sa tým daná firma seriózne zaoberala. Je na škodu veci, že pohodlnosť takýchto firiem a snaha chrániť sám seba následne vytvára dojem, že dojčiace matky nemôžu v prípade choroby užívať nič, čo nie je pravda. To neznamená, že tieto informácie nie sú známe a dostupné a už vôbec nie, že by sa pri užívaní týchto prípravkov nemohlo dojčiť.

Prečítajte si viac tu:

http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Hliva ustricova