Dojcenie a solarium

zuzana    25.04.2012, 08:36

dobry den. chcela by som sa opytat, mozno trochu nezvycajnu otazku, ako to je s chodenim do solaria pocas dojcenia. moj 15mes. syn je dojceny na poziadanie, velmi si to uzivame, ale ja mam dost problem som suchou pokozkou, miestami sa mi robia velmi suche a svrbive flaky (exzem), hlavne na nohach a rukach, vyskusala som hydratovat, aj olejceky, no viem, ze je to tym, ze nemam dostatok slniecka, kedze vlani sa mi dostalo o dost menej, lebo s malym som az tak na priame slniecko nechodila. pred otehotnenim som zvykla pocas zimy zajst parkrat do solaria (minimalne), ale odvtedy som to neriskovala. preto by som rada vedela, ci je to vhodne v min. miere, len aby mi to kusok pomohlo, no nerada by som prisla o mliecko, ci vystavila maleho nejakym rizikam. a co uzivanie betakarotenu? velmi pekne vam dakujem za odpoved a prajem prijemny den.

Milá Zuzana,

z hľadiska dojčenia a z hľadiska vášho syna nepredstavuje to, že by ste išli do solária žiaden problém. Toto neznižuje tvorbu mlieka, neprídete o mlieko a pre synčeka to nie je žiadne riziko. Betakarotén nie je takisto žiaden problém.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojcenie a solarium