Antibiotika na zapal pluc

Stanislava    01.06.2012, 16:39

Dobrý deň, syn má 5 týždňov a ja som vo štvrtok doužívala Zinnat, čo i predpísali na zápal prsníka, čo bola nesprávna diagnóza, pretože mi potvrdili zápal, ale pluc. Lekár mi predpísal Augmentín a odporučil prestať dojčiť, lebo sa vylučuje do mlieka. Som z toho veľmi nešťastná a malého chcem aj tak dojčiť, je to však s tým liekom bezpečné? Dojčím na požiadanie, bradavky nebolia. Ďakujem.

Milá Stanislava,

užívanie Augmentínu ani zápal pľúc nie sú najmenším dôvodom na to, aby ste nedojčili. Začnite Augmentín užívať, ak ho potrebujete, a pokračujte v dojčení. Pokračovať v dojčení je bezpečenejšie ako prejsť na umelú výživu.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Antibiotika na zapal pluc