Mozem uzivat antibiotika koli streptokoku, ked dojcim 7 mesacne dieta?

Alena Kovalova    15.06.2012, 08:59

Lekarka mi predpisala Phenoxymethylpenicillin a chcela by som sa uistit ci to je v poriadku, ked este dost casto pocas dna dojcim 7 mesacne dieta.Nemam nejake velke problemy iba dost casty vytok, tak mi vzala vyter a vysledky boli, ze mam streptokoka.Nemoze antibiotika nejak poskodit malemu?

Milá Alena,

áno, môžete tieto antibiotiká užívať, pretože je pre vaše dieťatko bezpečnejšie dojčiť, aj keď užívate tieto lieko ako prestať s dojčením.

Pozrite si aj naše predchádzajúce odpovede na podobné otázky o antibiotikách počas dojčenia:

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=36

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=159

 Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Mozem uzivat antibiotika koli streptokoku, ked dojcim 7 mesacne dieta?