Zázvor a dojčenie

zuzana    22.08.2012, 17:57

Dobrý deň, ak cítim, že ma začína bolieť hrdlo a ide na mňa choroba, môžem piť čaj z čerstvého strúhaného zázvoru? Neuškodí to mesačnému bábätku, ktoré dojčím, keďže ide o aromatické a pálivé korenie?

Milá Zuzana,

áno, môžete pri dojčení svojho mesačného bábätka piť čaj z čerstvého strúhaného zázvoru. Bábätku to neuškodí, nevadí, že ide o aromatické a pálivé korenie. Milióny dojčiacich matiek na zemi jedia veľmi pálivé, aromatické jedlá, ktorých súčasťou je veľmi často, okrem iného, zázvor v značných množstvách.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Zázvor a dojčenie