Dojcenie pri uzivani ATB Doxyhexal

mira    19.08.2017, 09:34

Dobry den, uzivam ATB Doxyhexal. Dcera ma takmer 4 a pol roka dojcim ju len na vecerne zaspatie, uz len vynimocne rano pri zobudeni a pocas dna (poobedne zaspavanie). Je dojcenie pri tomto type ATB bezpecne pre nu? ATB uzivam preto lebo mam v nosohltane pomerne rezistentny bacil streptococcus pneumonie. Vdaka za radu, s pozdravom Mira Sikorova

Milá Mira,

z hľadiska dojčenia je pre vaše dieťa bezpečné, ak ho naďalej dojčíte. Pokračujte v dojčení podľa potrieb svojej dcérky. Prečítajte si podrobné vysvetlenie tu:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojcenie pri uzivani ATB Doxyhexal