Infekcia mocovych ciest a dojcenie

Lucia Pokorna    26.09.2012, 18:55

Dobry den, rada by som sa opytala, ci mozem aj nadalej dojcit svojho 18-mesacneho synceka, ked zaroven musim uzivat antibiotika (ciprofloxacin 500 mg, patri do skupiny fluorichinolonov) kvoli silnemu zapalu mocovych ciest. Dakujem za Vasu odpoved, prijemny zvysok dna Vam prajem

Milá Lucia,

samozrejme, že môžete dojčiť počas užívania ciprofloxacínu.  Pri užívaní týchto antibiotík nemusíte dojčenie a užívanie antibiotík nijako časovať. Pokračujte v dojčení tak, ako ste boli zvyknutá, a antibiotiká užívajte podľa inštrukcií lekára.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Infekcia mocovych ciest a dojcenie