Tetanová injekcia

Milka    17.10.2017, 09:03

Dobrý den,mam 21 mesačneho synčeka, pri bežnej strave kojim, mam príst k lekárovi na tetanovú injekciu ked nebudem kojit, mala som ju mat uz pred rokom, chcem sa opýtat či aj pocas občasného kojenia ju môzem dostat, alebo po padaní injekcie nemám napr. 24 hod. kojit, alebo mám počkat az prestanem uplne.dakujem

Milá Milka,

neexistuje jediný dôvod, pre ktorý by ste nemohli po očkovaní proti tetanu dojčiť alebo prečo by ste museli čakať, až kým sa dojčenie skončí (čo v prípade vášho synčeka môžu pokojne byť ešte 2 – 3 roky, ak necháte odstavenie naňho do času, kým on bude dojčenie potrebovať). Nie sú v tomto smere potrebné žiadne obmedzenia, môžete dojčiť rovnako ako doposiaľ a nemusíte dojčenie ani obmedzovať, ani čakať po zaočkovaní 24 hodín,  toto nedáva žiadny zmysel.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Tetanová injekcia