Clotrimazolum

Judita    20.10.2017, 17:18

Dobrý deň, predpísali mi liek Clotrimazolum na liečenie kožnej mykozy. Chcem sa spýtať či sa môže kľudne používať keď dojčim 10 mes. synčeka. V príbalovom letáku je že sa neodporúča, pritom Imazol sa smie používať ktorý tiež obsahuje tú istú látku klotrimazol len ostatné zložky sú iné. Mám radšej použiť Imazol? Ďakujem za odpoveď

Milá Judita,

z hľadiska dojčenia nie je jediný dôvod, pre ktorý by ste nemohli používať klotrimazol. S týmto liekom sú dlhoročné skúsenosti aj pri dojčiacich matkách, mnohí lekári ho často odporúčajú pri liečbe bolestivých bradaviek. Príbalový leták neposkytuje informáciu o tom, či je bezpečnejšie pokračovať v dojčení alebo predčasné odstavenie. Táto veta, ktorá je na letáku uvedená, je ochranou firmy vyrábajúcej daný produkt a tiež ukážkou toho, ako málo sú cenené dojčiace matky na to, aby sa tým daná firma seriózne zaoberala. Je na škodu veci, že pohodlnosť takýchto firiem a snaha chrániť sám seba následne vytvára dojem, že dojčiace matky nemôžu v prípade choroby užívať nič, čo nie je pravda.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Clotrimazolum