Živý dudlík

Jana    25.10.2017, 10:21

Dobrý den, mám 4M dcerku, která již přes měsíc nechce spát bez prsa v puse. Uspávání kojením mi nevadí, ale ona chce při kojení i spát. Jak v noci tak ve dne. Jakmile se od ní odtáhnu, je do 5minut vzhůru. Dudlík nechce. Už jsme z toho obě dost unavené a já si nevím rady. Jak ji to bezbolestně odnaučit? Děkuji za odpověď.Jana

Milá Jano,

niektoré deti sa takto správajú a toto správanie väčšinou netrvá dlho. A niektoré deti sa začnú takto správať vtedy, keď nezískavajú na prsníku dostatok mlieka. Preto vám odporúčame stretnúť sa s poradkyňou pri dojčení osobne:

http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/

Spoločne s poradkyňou sa naučíte rozlíšiť pitie a satie bez pitia a poradkyňa vás naučí ako pitie správne vyhodnotiť.

Ak vaše bábätko nezískava dostatok mlieka, spoločne s poradkyňou prejdete kroky, ako zvýšiť príjem mlieka zo strany bábätka.

Ak bábätko na prsníku dostatočne výdatne pije a správa sa pri dojčení spokojne, potom sa spoločne s poradkyňou porozprávate o tom, aké možnosti máte pre to, aby ste túto situáciu dokázali zvládnuť tak, aby ste nemuseli zanedbávať svoje vlastné potreby. Poradkyňa pri dojčení vám môže ukázať polohy pre dojčenie, pri ktorých môžete počas dojčenia v noci alebo aj cez deň spať alebo odpočívať. Okrem toho vám môže ukázať spôsoby, ako uviazať bábätko do šatky s prsníkom v ústach tak, aby ste mali voľné ruky, pozrite si napríklad toto video:

https://www.youtube.com/watch?v=1N5TxaLWxtE&t=10s

Okrem toho do času, kým sa toto správanie bábätka zase zmení, by vám mohla výrazne pomôcť pomoc manžela alebo rodiny, ktorí by sa postarali nejakú dobu o bábätko mimo času, kedy chce byť na prsníku, aby ste získali trochu času len pre seba a mohli načerpať psychické sily. V tejto súvislosti vám môže významne pomôcť aj návšteva podpornej skupiny dojčiacich matiek vo vašom okolí:

http://www.mamila.sk/pre-matky/podporne/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Živý dudlík