Stvrdnuté miesto v prsníku

anna    11.12.2017, 15:03

Dobrý deň prajem Mamila. V prvom rade vďaka, že ste. Mám 4 mesačného synčeka, 7kg, plne dojčený. Problém mám s ľavým prsníkom, predminulý týždeň som mala retenciu mliekovodu (hrčka na prsníku), a minulý týždeň asi zápal (mala som i teplotu 37.8 °C), ale tentokrát bola hrčka v prsníku a stále mám stvrdnuté miesto v prsníku pozdĺž prsníka. Nahrievala som, rozmasirovavala som. Mlieko v ňom mám, ale babätko pije nespokojne. Po polhodine boja a nútenia to vzdávam a dám mu druhý prsník, kde sa napapá. Čo mám robiť? Zmizne to stvrdnuté miesto v prsníku? Čo to môže byť? Ďakujem

Milá Anna,

ďakujeme za milé slová podpory!

V tejto situácii vám odporúčame sa stretnúť s poradkyňou pri dojčení osobne:

http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/

aby ste mohli spoločne prejsť kroky, ktoré by mohli pomôcť zlepšiť prisatie bábätka a odoberanie mlieka z prsníka tak, aby sa odstránila príčina, pre ktorú táto situácia nastala a aby ste urobili kroky pre spokojnejšie dojčenie bábätka.

Okrem toho spoločne prejdete aktuálnu situáciu s bolestivým prsníkom, pravdepodobne pre riešenie použijete niektoré kroky z tejto odpovede z našej poradne:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=5601Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Stvrdnuté miesto v prsníku