Užívanie antiparazitík pri kojení

Jana ZV    22.10.2012, 21:21

Dobrý deň. Dcérku dojčím úspešne už 2 roky a dva mesiace a rada by som pokračovala. Potrebujem sa však liečiť na parazity . Chcem sa teda opýtať či je počas dojčenia možné užívať liek entizol (metronidazol), zentel (albendazol), iveremektin a parazikvantel. Ďakujem. Jana

Milá Jana,

áno, všetky spomínané lieky môžete pri dojčení užívať a zároveň pokračovať v dojčení tak, ako obvykle.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Užívanie antiparazitík pri kojení