Odtahovanie od prsnika

Ivana    14.02.2018, 10:43

Dobrý deň, mám 6 týždňové bábätko, začal sa odtahovat od prsnika, hneď po prilozeni si asi dva tri krát potiahne A hneď sa začne srdit alebo plakať, potom sa pritiahne A zas sa odtiahne. Čo robiť aby to nerobil, mlieka mám dosť A zatiaľ nedokrmujem.

Milá Ivana,

vašu situáciu nie je jednoduché posúdiť prostredníctvom internetu a preto vám odporúčame skontaktovať sa s poradkyňou pri dojčení osobne:

https://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/

Váš popis situácie sa však veľmi podobá na to, čo popisujú matky v úvode tohto článku:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/odmietanie-dojcenia/

ktorý ďalej vysvetľuje, čo je príčinou takéhoto správania bábätka a akým spôsobom situáciu začať zlepšovať. Jednotlivé kroky pre zlepšenie dojčenia, ktoré popisuje tento článok, vám odporúčame robiť v osobnom kontakte s poradkyňou pri dojčení, aby ste dostali na mieru šité odporúčania.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Odtahovanie od prsnika