Kojenie v polohe poležiačky

Katka    24.02.2018, 10:37

Dobrý deň, chcela by som sa Vás spýtať, do akého veku dieťaťa je vhodná pri kojení poloha poležiačky? Obávam sa totiž toho, či sa vačšie dieťatko nemože poležiačky zadusiť. Ďakujem pekne.

Milá Katka,

nie je žiadny vek, v ktorom alebo po ktorom by ste nemohli dojčiť bábätko poležiačky. Pokojne dieťa dojčite v tej polohe, ktorá vám a dieťatku vyhovuje.

Prečítajte si aj tento článok zobrazujúci fotografie toho, ako môže vyzerať poloha poležiačky:

https://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/polohy-pri-dojceni/

a tieto články:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/spolocne-spanie

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/sids/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Kojenie v polohe poležiačky