Ako zvysit MM

Zuzana    05.05.2018, 14:14

Dobry den mam 4,5 mesacneho syna a vylucne ho len dojcim. Ma skoro 8 kilov. Mam taky pocit ze stale ho dojcim. Skoro kazde 2 hodiny a niekedy aj kazdu hodinu. Len zázrakom vydrzi 3 hodiny bez dojcenia. V noci prespi vacsinou celu noc. Ale od poobedia je to najhorsie pretoze uz citim ze nemam mlieko a maly stale place. Uz mam zacat prikrmovat? Resp. mu mam dat umele mlieko? Caje pijem, obilninovu kavu pijem a aj vodu. Maly sa dobre prisava k prsniku ale uz je to malo. Dakujem Vam pekne

frekvencia dojčenia sa môže s meniacim sa meniť. Ak sa vaše bábätko dojčí každé dve hodiny cez deň, ešte stále je to menej často, než väčšina detí vo veku vašej dcérky. 3-hodinové intervaly sú veľmi zriedkavé, rovnako, ako je zriedkavé, aby dojčenie pri takejto frekvencii dojčenia bez problémov pokračovalo ďalej. Preto to, čo popisujete teraz, vyzerá z hľadiska dojčenia typickejšie. Materské mlieko nemôže byť slabé, na svoje mlieko sa môžete spoľahnúť. Častejšia frekvencia dojčenia môže súvisieť napríklad s prudkým rozvojom mozgu, ktorý nastáva práve okolo 6 mesiaca života bábätka. Ak si chcete byť úplne istá, skonzultujte svoju situáciu s dojčením napríklad na podpornej skupine dojčiacich matiek:

http://www.mamila.sk/pre-matky/podporne/

prípadne si zavolajte poradkyňu pri dojčení osobne na konzultáciu:

http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/

Spoločne s poradkyňou sa naučíte rozlíšiť pitie a satie bez pitia a poradkyňa vás naučí ako pitie správne vyhodnotiť.

Pozrite si videá prisávania a pitia a skúste ich napodobniť:

http://www.mamila.sk/pre-matky/nazorne-ukazky-spravneho-dojcenia/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Ako zvysit MM