Mliecko na psoriazu?

Jarmila    04.11.2012, 21:48

Dobry den, dopocula som sa ze materske mlieko pomaha ked sa natiera na pokozku postihnutu psoriazou, je to naozaj tak? Ci to pomaha len dietatku ked ho jeho mamicka natiera? Ako casto by to malo byt? Resp. viete mi poradit nejaky spolahlivy zdroj kde sa o tom pise? Vdaka!

Milá Jarmila,

nemáme pre vás spoľahlivé vedecké študie na túto tému. Vo všeobecnosti materské mlieko obsahuje látky, ktoré pôsobia protizápalovo, antibakterálne a podobne.
 Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Mliecko na psoriazu?