Bactoral

Veronika    19.06.2018, 13:05

Dobry den, kojim na poziadanie 9 mesacneho synceka. V poslednom case ma boli velmi casto hrdlo, chcela by som vyskusat oralne probiotika bactoral. Tie vsak, podla pribaloveho letaku, nie su vhodne pre dojciace zeny. Ja si vsak myslim, ze by to pri dojceni nemuselo vadit. Co si o tomto preparate myslite vy ? Dakujem za odpoved.

Milá Veronika,

nie je jediný dôvod, pre ktorý by ste počas dojčenia nemohli užívať probiotiká. Probiotické baktérie sú dôležitou súčasťou vášho organizmu a sú dôležité aj pre vaše bábätko, preto sa probiotiká nachádzajú aj v materskom mlieku a dokonca sa často priamo novorodencom dávajú. Tá veta, ktorá je na letáku uvedená, je ochranou firmy vyrábajúcej daný produkt a tiež ukážkou toho, ako málo sú cenené dojčiace matky na to, aby sa tým daná firma seriózne zaoberala. Je na škodu veci, že pohodlnosť takýchto firiem a snaha chrániť sám seba následne vytvára dojem, že dojčiace matky nemôžu v prípade choroby užívať nič, čo nie je pravda.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok