Uzivanie atb. deoxymykoinu počas dojčenia

Gabriela    31.07.2018, 11:00

Dobrý deň, chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o radu. Mam 25 mesačného syna, ktorého dojčim 3 x denne. Včera som si našla kliešťa, hneď mi ho vybrali, ale kúsok z neho zostal , dnes mi ho vybral chirurg a predpísal mi na 3 až 5 dní užívať Deoxymykoin, všade si však čítam, že sa nemôže užívať pri dojčeni. Ako mám postupovať ? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. 

Milá Gabriela,

z hľadiska dojčenia je pre vás aj vaše dieťa bezpečnejšie pokračovať v dojčení. Prečítajte si aj tento článok:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Uzivanie atb. deoxymykoinu počas dojčenia