Uzivanie liekov

Zuzana    13.10.2018, 11:09

Dobry den,dojcim dcerku 1rok a 10mesiacov a som po operacii kolena. Kedze mam silne bolesti dostala som Metamizol stada 500mg/ml (4xdenne 30kvapiek) a Zaldiar effervescens 37,5mg/325mg (2xdenne 1 tabletu). Mozem teda nadalej dojcit? Kedze som sa docitala,ze prechadzaju do materskeho mlieka . Dojcim uz len na uspatie cez obed a vecer. Vdaka.

Milá Zuzana,

z hľadiska dojčenia je pre vaše dieťatko bezpečnejšie, aby ste popri tejto liečbe pokračovali v dojčení. Prečítajte si tento článok, ktorý detailne z farmaceutického hľadiska vysvetľuje, prečo samotný fakt, že sa liek „vylučuje do mlieka“ neznamená, že bábätko bude užívať tieto lieky spolu s vami:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Uzivanie liekov