Dojčenie a antibiotiká

Andrea    25.11.2018, 09:51

Dobrý deň, mám 20 mesačného synčeka a na pohotovosti som dostala Ciphin 500,Oxyphyllin a ACC Long 600.Na letáku lieku Oxyphyllin sa píše,že sa pri dojčení nesmie brať.Chcem sa opýtať,či ho môžem brať,alebo nie.Môj synček okrem materského mlieka žiadne iné tekutiny nechce,odmieta ich.Papká všetko,no z tekutín len mlieko.Ďakujem.

Milá Andrea,

z hľadiska dojčenia je pre vaše dieťatko bezpečnejšie, ak budete popri užívaní týchto liekov pokračovať v dojčení. Táto veta, ktorá je na letáku uvedená, je ochranou firmy vyrábajúcej daný produkt a tiež ukážkou toho, ako málo sú cenené dojčiace matky na to, aby sa tým daná firma seriózne zaoberala. Je na škodu veci, že pohodlnosť takýchto firiem a snaha chrániť sám seba následne vytvára dojem, že dojčiace matky nemôžu v prípade choroby užívať nič, čo nie je pravda. Prečítajte si aj tento vysvetľujúci článok, ktorý platí na vašu situáciu:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojčenie a antibiotiká