Dojčenie a Indometacin

Eliska    07.12.2018, 13:24

Dobrý deň, mám 16 mesačného chlapčeka, ktorého stále dojčím, prevažne v noci. Avšak vyskytol a u mňa zdravotný problém a lekár mi predpísal Indometacin 100 (čapíky), dokonca 3xdenne a odporučil mi prestať dojčiť. No nechcela by som takto rázne ukončiť dojčenie, ale bojím sa že ublížim dieťatku takými vysokými dávkami liekov.

Milá Eliška,

môžete užívať indometacín, nie je dôvod, pre ktorý by ste ho pri dojčení nemohli užívať. Z hľadiska dojčenia má veľmi dobré vlastnosti, ohľadne synčeka nemusíte mať obavy.  Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojčenie a Indometacin