Antibiotika a dojcenie

Zuzana    10.12.2018, 15:33

Dobry deň, opäť sa na Vás obraciam s prosbou, či pri uzivani atb Suprax 200g mozemcpokracovat v dojceni 2,5 rocnej dcerky. Dakujem, Zuzka.

Milá Zuzka,

tieto antibiotiká môžete počas dojčenia užívať a bez obmedzení pokračovať v dojčení, vysvetlenia komplexne nájdete v tomto odkaze:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/

nehovoriac o tom, že vaša dcérka už nie je malé bábätko a navyše práve v tomto čase potrebuje ochranu dojčenia, aby sa ubránila vašej chorobe.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Antibiotika a dojcenie