Dojčenie a sushi

Tatiana    10.04.2019, 22:06

Dobrý deň, chcem sa opýtať, môžem jesť sushi keď kojím? Malý ma už 17 mesiacov, kojím ho iba keď ho uspávam, čiže 1x na obedný spánok a potom až na večerný spánok..+ v noci asi tak 2-3x, ale je to už skôr o zvyku a ukľudnení, keďže mám pocit že mlieka už veľa nemám (čo mi ani neprekáža). Ďakujem

Milá Tatiana,

z hľadiska dojčenia nie je absolútne žiadny problém, ak budete konzumovať sushi, a to bez ohľadu na to, akého veku je dieťa, ktoré budete dojčiť a aj v prípade, že by sa dojčilo omnoho častejšie a pilo viac mlieka. Toto nepredstavuje pre dojčenie, pre zloženie materského mlieka či pre dojčené dieťa žiaden problém.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojčenie a sushi