Zelená stolica - entizol?

Slávka    04.05.2019, 11:54

Zdravim. Mam 8 esacneho synceka .. je kojeny a dokrmovany (zelenina, masko, jogurty zavedeny lepok) ..bezna stolica u neho bola do zlta .. avsak 4 den uzivam entizol ale pokracujem v kojeni .. maly mi vcera kakal po 3 dnoch ale stolica bola najprv pevna tmavsia zelena a potom riedsia dozlta ... moze sfarbenie sposobovat entizol? Moze mat z toho tazkosti?

Milá Slávka,

vzhľadom na časovú zhodu toho, že bábätko má teraz túto farbu stolice a vy užívate antibiotiká, sa zdá logické tieto dve okolnosti spojiť, ale je skutočne mimoriadne nepravdepodobné, aby tieto dve okolnosti spolu súviseli. Aj pri tomto lieku platí, že do materského mlieka sa vylučujú stopové, zanedbateľné množstvá, ktoré nemajú ako ovplyvniť bábätko. Bábätká môžu mať občas zelenú stolicu a samotná farba stolice hovorí iba o tom, ako rýchlo prešla potrava tráviacim traktom. Nemusíte sa znepokojovať len kvôli farbe stolice. Pokračujte v dojčení aj naďalej.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Zelená stolica - entizol?