Řev a odmítání bradavky

Markéta    15.05.2019, 16:57

Malá má dnes 5.tydnu. Plně kojim, bez přikrmu. Bradavky mě nebolí. Cca týden malá dělá pusinkou že má hlad, ale jak ji chci dát bradavku uhýbá a řve, někdy se i přisaje ale hned pustí. Už nevím co dál. Dělá to každý den jen od 6-12hod... Odpoledne už je zase v pořádku.

Milá Markéto,

správanie vášho bábätka pripomína to, čo popisujú vo svojich skúsenostiach tieto ženy:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/odmietanie-dojcenia/

Niekedy táto situácia začína tým, že bábätko sa správa nespokojne najskôr len v určitých častiach dňa alebo situáciách. Pre odlíšenie toho, či skutočne ide o reakciu  na tok mlieka, vám odporúčame sa skontaktovať s poradkyňou pri dojčení osobne, pretože prostredníctvom internetu nie je možné odhadnúť, čo presne sa vo vašom prípade deje. Poradkyňa vás naučí rozlíšiť, kedy bábätko pije a ako posúdiť správanie bábätka s ohľadom na pitie:

http://www.mamila.sk/pre-matky/nazorne-ukazky-spravneho-dojcenia/

Od tohto pozorovania sa odvíja to, čo by ste mali urobiť pre zlepšenie situácie. V prípade, že bábätko reaguje skutočne na zníženie toku mlieka, budete spoločne s poradkyňou postupovať krokmi, ktoré sú uvedené v článku Odmietanie dojčenia.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Řev a odmítání bradavky