Staci mlieko pri horucke? A preco kojit?

Natalia    18.12.2012, 23:54

Dobry den, mam 10 mesacnu dceru ktora ma teraz teploty okolo 38,5. Okolie na mna tlaci - ze su pri horucke velmi dolezite tekutiny ale ja do nej okrem kojenia nedostanem nic, cajik normalne z pohara pit nechce, flasu nemame a ked som jej striekackou trochu strekla do ust tak ju naplo a vygrckala trochu. Staci to kojenie ci sa mam pokusat jej davat dalsie tekutiny? A este podotazka - vela ludi sa cuduje ze este kojim a ze si tak 'komplikujem' zivot, ja im vymenuvam vyhody dojcenia, ale neviem ci vsetky, mohli by ste mi prosim v skratke vypisat vyhody kojenia pripadne mi dat v odpovedi link na nejaky dokument o nom? Vdaka!

Milá Natália,

mnohé choré deti nechcú okrem dojčenia a materského mlieka nič iné. V takýchto situáciách ich materské mlieko zachraňuje. Je to to najvhodnejšie, čo vaša dcérka môže za daných okolností dostať. Materské mlieko poskytuje tekutiny.  Ale nielen to: poskytuje oveľa oveľa viac - imunitné látky a faktory a špecifické protilátky na to, aby sa rýchlejšie uzdravila. Okrem toho poskytuje všetko, čo doposiaľ - potrebné cukry, tuky, bielkoviny, minerály, vitamíny, viac ako 1200 látok, z ktorých mnohé sa nechádzajú nikde ine. Ale to nie je všetko: hlavne dojčenie poskytne chorému dieťaťu úľavu od bolesti, pomôžu mu zaspať, zlepší náladu a pomáha, keď nepomáha nič iné. Dojčiace dieťatko sa dojčením upokojí a okrem toho upokojí aj mamičku.

Netrápte svoju dcérku tekutinami, ktoré momentálne nechce, keď sa jej zdravotný stav zlepší, sama zase prejaví záujem o jedlo.

Na tému toho, prečo je dojčenie dôležité si môžete prečítať tieto naše články:

http://www.mamila.sk/domain/flox/files/clanky/ako-dlho-ma-byt-dieta-dojcene.pdf

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=329
 Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Staci mlieko pri horucke? A preco kojit?