Kojení po ozařování

Kristýna    30.01.2020, 10:36

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda je možné ihned po ozařování kojit? Mám 14m syna který je ještě z velké části kojení. Bylo mi doktorkou řečeno že kojit mohu ale raději ještě získáváme další informace. Děkuji za odpověď

Milá Kristýna,

ak vám lekárka odporučila pokračovať v dojčení, zvážila pravdepodobne všetky za a proti a vyhodnotila ako vyššie riziko to, aby dieťatko nebolo dojčené. Ak máte záujem konzultovať túto otázku s našimi odborníkmi, pomohlo by nám vedieť viac o povahe ošetrenia, ktoré ste absolvovali, o aké ožarovanie presne išlo. Napíšte nám tieto detaily na dojcenie@mamila.sk, prosím.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Kojení po ozařování