Antibiotiká Azatril

Marcela    28.01.2013, 22:31

Dobrý večer, mám 17 mesačného syna, ktorého stále dojčím. Lekárka mi predpísala na hnisavý herpes lieky Azatril, môžem ich užívať? V príbalovom letáku je napísané, že tento liek môže mať vážne nežiadúce účinky na dojčené dieťa. Ďalej by ma zajímalo užívanie antivirotík počas herpesov (Isoprinosine, Herpesin lieky). A aká je pravdepodobnosť nákazy môjho syna mnou? Dodržiavam zvýšenú hygienu, nosím ochranné rúško na tvári..stačí to?Ďakujem za odpoveď.

Milá Marcela,

áno, Azatril môžete užívať a zároveň pokračovať v dojčení. Navyše tieto lieky by sa použili aj pri bábätkách, ak by to potrebovali.

Počas herpesu môžete užívať aj antivirotiká a zároveň pokračovať v dojčení.

Dojčenie do veľkej miery má šancu ochrániť vášho synčeka pred nákazou. Ostatné opatrenia pravdepodobne neznižujú riziko nákazy, zvýšenú hygienu môžete dodržiavať.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Antibiotiká Azatril