Kojenie a antidepresiva

Jana    17.03.2021, 08:47

Dobrý deň. Od roku 2011 beriem rôzne antidepresíva. V roku 2017 som otehotnela a moja psychiatrická mi odporučila aj naďalej brat AD. Po pôrode v roku 2018 som ich asi na dva týždne vysadila nakoľko som chcela kojiť, ale nedopadlo to veľmi dobre mala som opäť záchvaty úzkosti a pod. Tak som ich opäť začala brat a maleho som nekojila. Teraz som znova tehotná termín mám v júli opäť beriem AD (alventu 37,5g) ako predtým, ale tentokrát by som už chcela kojiť. Existuje nejaké riešenie ako sa dá kojiť aj s liekmi alebo neexistuje nejaká prírodná báza tohto AD ktorú by som počas kojenia mohla brat? Ďakujem za odpoved!

Milá Jano,

vašu otázku nájdete zodpovedanú z 11.3.2021, kedy ste nám ju prvý raz zasielali tu:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=9350Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Kojenie a antidepresiva