Vpáčené bradavky

Ivana    28.10.2021, 17:33

Zdravím, som tesne pred pôrodom a chcela by som sa spýtať, či sa dá kojiť aj s vpáčenými bradavkami, alebo či to bude robiť nejaký problém. Ďakujem

Milá Ivana,

nemusíte mať obavy, tvar a výzor bradaviek nie je vhodné posudzovať počas tehotenstva, pretože toto nerozhoduje o tom, ako bude fungovať dojčenie. Bradavky sa vyvíjajú po pôrode, menia sa a bábätko sa prisáva na prsník, nie na bradavku. Viac informácií nájdete v našom detailnom článku na túto tému:

https://www.mamila.sk/sk/pre-matky/dojcenie-a/prsniky/

Slovné spojenie "vpáčené bradavky" označuje jednu z normálnych možností ako bradavky žien vyzerajú a používanie tohto termínu vedieť k zneisteniu žien ohľadne ich schopnosti dojčiť, hoci na to nie je žiaden dôvod. 

Z hľadiska úspešného začiatku dojčenia si preštudujte tento náš článok s mnohými linkami, kde nájdete informácie, ktoré je užitočné mať ešte pred narodením bábätka, aby ste po pôrode vedeli, ktoré faktory sú pre dojčenie rozhodujúce: 

https://www.mamila.sk/sk/pre-matky/dojcenie-a/zaciatky-dojcenia/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Vpáčené bradavky