Dojčenie a aktivity spolu s deťmi

Prečítajte si zaujímavé skúsenosti žien potvrdzujúce, že deti patria do života dospelých ľudí a môžu sa spolu s nimi zúčastňovať rôznych aktivít. Dojčenie pomáha aj v takýchto situáciách uľahčiť starostlivosť o dieťatko. Zaženie hlad, smäd, pomôže načerpať energiu, oddýchnuť si, upokojiť sa, pomôže dieťatko kdekoľvek na cestách jednoducho uspať.

"S kamoškami sa stretávam cez deň, vymetáme kaviarne, galérie, múzeá. Dám si deci červeného vínka, dobrú kávu, podebatíme, nadojčíme. A to všetko s dcérou a cez deň. Pracujúce kamošky musia "utiecť" skôr z práce, ale raz za čas to pre mňa urobia."

Lenica

"Naša malá 9 mesiacov, keď bola prvýkrát v divadle. Hneď 2 dni po sebe."

Silvia

"Dnes sa dajú bábätká zobrať všade. Náš synček má 1, 5 roka a nacestoval sa už veľa a najkomickejšie boli a sú dojčenia hocikde a hocikedy. Len ma udivujú ľudia, ktorí sa tvária, že to je tabu. Keď si beriem malého všade so sebou sme obaja pokojnejší a aj toho viac vybavíme. Proste partička . A keď potrebujem niekedy pomoc, vždy sa nájde dobrá duša, ktorá ide so mnou. Ďakujem, mami."

Scarlett

"Ja idem s mojím 6-týždňovým na stretávku. Tak som zvedavá ako to zvládneme."

Mirka

 

"Náš Jurko so mnou do svojho polroka odučil niekoľko hodín pre dospelákov a pre mňa to bol obrovský zážitok. Keď som učila deti, mužíček s drobcom sa prechádzali a čakali ma. 25.12. má Jurko rok a za sebou niekoľko festivalov, chaty, koncert, pochodili sme kopec hradov, stanovali. Dieťa je súčasťou nášho života a sme za to nekonečne vďační."

Lucia

"Moja v polroku bola so mnou v šatke na zápise do posledného ročníka školy."

Veronika

"Drobcov sme nosili všade so sebou. Vyšli si s nami na Kopské sedlo, na rôzne výlety, úrady, nákupy a tam, kde bol zakázaný vstup s kočíkom, tak aj keď sme mali nosič, sme zo zásady nešli."

Silvia

"Naša dojčená dcérka mala 1 rok, keď sme išli vlakom do Budapešti a späť, nevynechali sme ani školenia a semináre pre malých podnikateľov, svadbu, predaj na trhu či prezentácie na výstave. A aby som nezabudla - mala 6 týždňov, keď som potrebovala ísť ku zubárovi a dokonca som ju dojčila v kresle, kým mi začala účinkovať injekcia, a ako 2-mesačná bola so mnou aj na rodičovskom Všetko sa dá, len treba chcieť."

Katarína

"Ja som si obe svoje deti všade brávala v babyšatke, vybavila som si s nimi nákupy, úrady, poštu, posedenia s kamarátkami, výlety, lekárov, školenia, s 3-mesačnou dcérkou v šatke som končila pomaturitné štúdium a kým som skladala maturitnú skúšku, ona sa spokojne dojčila Dokonca sme absolvovali aj divadelné predstavenie Takisto sa popri deťoch stále venujem výučbe angličtiny, ktorú so mnou absolvujú. Čím je dieťa menšie, tým je to jednoduchšie, ale drvivá väčšina vecí sa dá zariadiť aj s väčším dieťatkom, chce to len trocha kreativity. Môj takmer 2-ročný synček so mnou chodí učiť angličtinu do dcérkinej škôlky. A to už dávno v šatke nie je Myslím si, že aj vďaka tomu, že si detičky tak intenzívne užili kontakt s maminkou keď to potrebovali, teraz nemajú problém byť bezo mňa, prvýkrát sme ich nechali "varovať" asi vo veku 1,5 roka."

Veronika

"Ja som naposledy absolvovala zubnú preventívnu prehliadku s malinkou v šatke a lekár s tým nemal žiaden problém."

Ľudmila

"S deťmi sa dá ísť všade! My sme úplné v pohode absolvovali s maličkou niekoľko chát, veľa výletov, ako 11-mesačná si už sama "odkráčala" na Popradské pleso (na striedačku v nosiči a po svojich). Nosila som ju aj počas druhého tehotenstva až dovtedy, kým mi ozajstne netlačila na bruško a odvtedy som sa nevedela dočkať toho, ako budem nosiť ďalšie bábätko. Tak teraz pokračujeme v chodení všade spolu všetci štyria a je to takto najlepšie. Veľmi sa teším na leto a na festivaly s deckami, bude to super."

Mey

"Ja chodievam s malým bežné na kontroly u lekára, čakanie v čakárni je síce náročné, ale dá sa zvládnuť. A lekári sú takí nejakí mäkší, keď vidia malé dieťa. No a po roku som nastúpila opäť do školy, takže na konzultácie a podobné veci chodím tiež s malým. Našťastie mám chápavého školiteľa. Nakupovať chodievame tiež spolu, aj keď, odkedy vie chodiť, tak sú to také rýchlovky."

Miroslava

"Nám sa od synovho šiesteho mesiaca darí chodiť na ranč pracovať s naším koníkom. Na ranči sa vylodíme z auta, naložím si ho do nosiča na chrbát a hor sa do výbehu nájsť si nášho koníka medzi ďalšími dvadsiatimi Najviac ho to baví v kruhovke, keď lonžujeme. Ja poháňam koňa a môj drobec mi poskakuje na chrbte a pohana mňa. Takže sa mi opäť potvrdilo, že s dieťatkom sa dá ísť takmer všade."

Michaela

Ďakujeme ženám za ich skúsenosti!

Mamila.sk > Články o dojčení > Dojčenie a aktivity spolu s deťmi