Maximálna doba medzi odsávaniami

Pavlína    16.06.2023, 11:15

Dobrý deň, Chcem sa spýtať, aká má byť maximálna doba medzi odsávaniami, keď odsávam 8x denne. Dnes v noci napríklad syn prvý krát spal 5,5hod počas ktorých som neodsávala. Nebude to mať vplyv na tvorbu mlieka? (Okolnosti: po cisárskom reze sa mi nevytvorilo mlieko hneď a syn sa neprisal, preto dostal v nemocnici fľašu. Snažila som sa to riešiť aj s jednou z vašich poradkyn, ale neúspešne. Čo sa ale snažím robiť je synovi mlieko odsávať. Cez deň si držím odstup max 3hod a menej. V noci je to o niečo horšie, spolu ale vždy dám 8x denne. Dnes bola výnimočne dlhá noc.) Ďakujem vám za radu.

Milá Pavlína,

pri udržiavaní tvorby mlieka sa odporúča odsávať najmenej 8-krát denne, z toho aspoň raz v noci. Ďalej môžete skúsiť po odsávaní odsávačkou doodstriekať mlieko ručne, niektoré ženy takto získajú ešte pomerne veľké množstvo mlieka. Ak by to bolo potrebné, aj v tejto situácii má zmysel zvýšiť tvorbu mlieka:

https://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/bylinky/

Naďalej môžete skúšať bábätko prisať k prsníku, pretože sú bábätká, ktoré sa prisajú aj po veľmi dlhej dobe, a preto má zmysel to skúšať. Obzvlášť v situácii, keď svojou tvorbou mlieka pokrývate jeho potrebu materského mlieka. Pretože dostatočná tvorba mlieka je kľúčom k tomu, aby sa bábätko prisalo. Skúste nájsť poradkyňu, ktorá by mala dostatočné zručnosti na to, aby vám s prisatím pomohla - stálo by to za to skúšať.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Maximálna doba medzi odsávaniami