Kvapky Kaloba a dojčenie

Lucia    16.09.2023, 10:13

Dobrý deň, syn má 8mesiacov a mňa dostihla choroba, ešte ho dojčím, no keď som mala zápal dýchacích ciest, alebo problém tak som si dávala kalobove kvapky. Na príbalovom letáku je, že sa neodporúča užívať počas dojčenia, viete mi povedať prečo? Nemám rada na liečbu lieky radšej prírodné latky

Milá Lucia,

z hľadiska dojčenia toto nepredstavuje problém.  Táto veta, ktorá je na letáku uvedená, je ochranou firmy vyrábajúcej daný produkt a tiež ukážkou toho, ako málo sú cenené dojčiace matky na to, aby sa tým daná firma seriózne zaoberala. Je na škodu veci, že pohodlnosť takýchto firiem a snaha chrániť sám seba následne vytvára dojem, že dojčiace matky nemôžu v prípade choroby užívať nič, čo nie je pravda: https://www.mamila.sk/sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/ Dojčiace ženy si nemusia vyberať medzi svojím zdravím a dojčením a nemusia ohrozovať svoje bábätko, ak sa kvôli liečbe rozhodnú prestať dojčiť. Najhorším časom na ukončenie dojčenia je choroba matky, pretože dieťa získava z materského mlieka látky, ktoré majú potenciál mu pomôcť, aby vôbec neochorelo alebo aby uňho choroba prebiehala mierne.

Prečítajte si aj tento článok: https://www.mamila.sk/sk/clanky-o-dojceni/dojcenie-a-prechladnutie/

Prajeme vám skoré uzdravenie!Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Kvapky Kaloba a dojčenie