Nedostatok mlieka

Jana    06.06.2019, 08:33

Dobry deň, moja mal má 11 mesiacov a ja prestávam mat dostatok mlieka... bolo obeobie kedy som mal menej mlieka ale častým kojenim a zvýšeným kontaktom sa to opäť upravilo ale teraz nič nepomáha, cez deň kojím tak 2-5 krát záleží od situácie, keďže mala odmieta piť v nových priestoroch a v prípade že je tam nejaký hluk, ruší ju to... musíme byt samé a v miestnosti ktorú pozná... pritom som ju vždy kojila na požiadanie a kdekoľvek bolo potrebné... prišlo takéto obdobie a už to trvá asi 2 mesiace... ale posledné dni dá stáva že v noci nemám dosť mlieka mala sa prisaje potiahne, pusti a toto urobí párkrát a potom spustí plač (robi to tak keď jej nič nejde) potom nechce spat lebo chce piť a to iste aj nad ranom, vždy som ju kolo 6 nakojila a mal spala ďalej do 8 teraz sa budí o 6 s plačom chce puk ale nejde jej to... cez deň ju kojím vždy pred spánkom pripadne aj pomedzi jedla... ako môžem napraviť to nočné kojenie? Ďakujem za odpoved

Milá Jana,

v tejto situácii vám odporúčame obrátiť sa na poradkyňu pri dojčení osobne:

https://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/

aby ste spoločne prešli možné príčiny toho, prečo sa dojčenie pred dvoma mesiacmi skomplikovalo a mohli odstrániť prípadné príčiny, ak ich identifikujete:

https://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/dieta-prestalo-priberat/

https://www.mamila.sk/clanky-o-dojceni/ako-pokracovat-v-dojceni-po-6-mesiaci/

Riešením tejto situácii je zvýšenie tvorby mlieka:

https://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/bylinky/

a opatrenia, ktoré pomôžu vytvárať viac príležitostí pre to, aby sa bábätko prisalo:

https://www.mamila.sk/pre-zdravotnikov/materialy/strajk/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Nedostatok mlieka