Žlté mlieko?

Domča    21.06.2019, 15:49

Dobrý deň, mám 7 mesačného syna a stále kojím, avšak len z jedného prsníka. Malý sa prikláňal skôr k jednému a mňa to z toho druhého popravde aj bolelo. Tak som to nechala tak, z jedného mu očividne stačilo. No stále tam nejaké mlieko mám, hoci prsník necítim naliatý. Najskôr som skúšala aj odsávať, ale po týždni som to vzdala, bolelo ma to. Lenže to mlieko je nejaké žlté, zvláštne. Už dlho z neho nestrieka, len kvapká. Napadlo ma, že možno by som ešte skúšala prikladať, aj keď ho nechcel. Len prečo tá farba? Ďakujem za odpoveď.

Milá Domča,

materské mlieko môže mať rôzne farby a mlieko, ktoré sa neodoberá z prsníka, sa stáva typicky hustejším a môže byť tým pádom aj sýtejšej farby (a často aj inej chute, najmä môže byť viac slané). Toto všetko nepredstavuje žiaden problém a ak by ste sa chceli vrátiť k dojčeniu z tohto prsníka, farba mlieka alebo jeho zvláštna chuť pre toto nepredstavuje žiaden problém. Preštudujte si aj túto odpoveď z poradne dojčenia, ktorá uvádza niekoľko tipov, ako riešiť situáciu, kedy bábätko odmieta jeden prsník:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=5486Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Žlté mlieko?