Dávkování stejných léků pro dítě i matku

Lucie    29.12.2022, 14:14

Dobrý večer, se synkem máme stejnou nemoc a tak se chci zeptat, zda snižovat dávkování léků pro mě, aby neměl moc velké dávky napřímo a skrz kojení zároveň. Vzhledem k histaminové intoleranci snese jen určité léky. Má již 2.5 roku, ale během nemoci se kojí hodně intenzivně a nechce moc jíst / pít. Na srážení teploty nad 38.5 - pro synka Panadol čípky 125 a Paralen 500 pro mě Na zadní rýmu Sinecod či Levopront na noc pro oba (a Fenistil kapky pro synka) Na uvolnění dutin přes den Sinupret (pro mě, synek nesnese alkohol napřímo) Synek má 12 kg, já 55 Děkuji za radu

Milá Lucie,

vzhľadom na to, že do materského mlieka sa dostávajú stopové, zanedbateľné množstvá liekov, ktoré užívate vy, synček neužíva tieto lieky spolu s vami. Môže teda dostávať svoje lieky a vy môžete užívať vaše lieky a môžete dojčiť. Je normálne, že v období choroby sa aj väčšie dieťatko bude dojčiť veľmi často a že nebude tak dobre papať. Aj z tohto pohľadu je dojčenie teraz zachraňujúce, poskytuje dieťatku výživu a tekutiny a nemusíte ho trápiť nútením do jedla. Po vyliečení sa znova vráti k tomu, že začne papať lepšie. Choré bábätko potrebuje dojčenie ešte viac než zdravé.

Prečítajte si aj tento článok:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/



Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dávkování stejných léků pro dítě i matku