Vhodné vegetariánské bílkoviny při kojení

Lucie    18.08.2023, 17:58

Dobrý den, jsem vegetariánka a řeším jaké bílkoviny ideálně jíst při kojení, sóju bych jako alergen nyní radši vynechala, stejně jako jsem opatrná s vejci a výrobky z kravského mléka. Poradíte mi prosím? Děkuji za odpověď a přeji pěkný den. Lucie

Milá Lucie,

z hľadiska dojčenia môžete využiť rôzne zdroje bielkovín. Dojčiace ženy by nemali paušálne vylučovať niektoré potraviny (a zdroje bielkovín). Obmedzenie konzumácie určitej potraviny by malo byť opodstatnené, ak sa skutočne potvrdí, že na túto konkrétnu potravinu bábätko reaguje. Preto z pohľadu dojčenia v tomto smere nie je obmedzenie a môžete si zostaviť jedálniček podľa svojich predstáv.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Vhodné vegetariánské bílkoviny při kojení