Bylinná směs na podporu lymfy

Jana    22.08.2023, 18:49

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné při kojení užívat bylinné směsi na podporu lymfy (kapky, čaj, kapsle) či nikoliv. Chápu, že mohou směsi obsahovat různé byliny. Je tedy možné je např. užívat, ale pouze za předpokladu, že nebudou obsahovat konkrétní bylinu/byliny? Doporučujete konkrétní výrobek? Dcera má nyní 6m, je kojená, s příkrmy teprve začínáme. Děkuji Jana

Milá Jano,

v prípade takejto otázky je naozaj najlepšie vedieť presne, aké bylinky by daná zmes obsahovala. Je pravdepodobné, že bude bezpečné pokračovať v dojčení, ale existujú aj bylinky, ktorým má zmysel sa počas dojčenia vyhnúť respektíve ich nahradiť inými bylinkami s podobným účinkom. Napíšte nám preto na dojcenie@mamila.sk názov bylinnej zmesi na podporu lymfy, ktorú by ste plánovali užívať.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Bylinná směs na podporu lymfy