Testy na alergiu, Wobenzym, Vincentka

Ivana    14.10.2014, 21:05

Dobry den, dojcim 2,5 rocne dieta, a posledne mesiace som byvala casto chora, som aj alergik. Nebola som uz davno na koznych testoch na alergiu, a lekarka mi ich chce urobit az ked prestanem kojit, kedze sa tak podla nej zbytocne dostavaju alergeny dietatu. Nechcem malemu nejaku ublizit, tym viac, ze ma aj atopicky ekzem a v poslednom case som uzivala dost liekov vratane antibiotik, ak by podla Vas tieto testy neboli vhodne, radsej nepojdem. Este by som sa chcela opytat , ci mozem uzivat Vincentku, kedze obsahuje kyselinu boritu a Wobenzym na posilnenie imunity. Vdaka vopred za odpoved.

Milá Ivana,

nie je jediný dôvod, pre ktorý by ste počas dojčenia nemohli podstúpiť alergologické vyšetrenie vrátane kožných testov na alergiu. Je úplne zbytočné toto odkladať, nehovoriac o tom, že ak by bolo potrebné urobiť takéto kožné testy vášmu dieťaťu, nikto by neváhal mu ich urobiť. Nemusíte sa báť, že by sa vášmu dieťatku dostali alergény - tie isté alergény predsa konzumuje a je im vystavený v oveľa väčšej miere v iných formách.

Z hľadiska dojčenia takisto nie je dôvod, pre ktorý by ste nemohli užívať Vincentku a Wobenzym. Toto nepredstavuje vôbec žiaden problém, je to úplne bezpečné.

Ak si vaša situácia vyžaduje liečbu, je dôležité ju podstúpiť a pri tom pokračovať v dojčení. Vaše dieťa má právo na dojčenie a potrebuje ho o to viac, že má samo zdravotné problémy a vy ako dojčiaca matka sa máte právo počas dojčenia liečiť. Neodkladajte svoju liečbu na dobu, kým prestanete dojčiť, vaše dieťa môže byť dojčené ešte mnoho ďalších mesiacov.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Testy na alergiu, Wobenzym, Vincentka