Dojcenie a ibalgin

Jana    08.04.2016, 08:01

Dobry den prosim vas kojim 16mesacnu dcerku len posledne mesiace mavam migreny bolesti hlavy a uz fungujem len na ibalgine skoro tyzden co mi to neprechadza a doktory poriadne nevedia.Nemozem tym uskodit malej ci mam radsej prestat dojcit.Dakujem

Milá Jana,

to, že užívate Ibalgin, nepredstavuje pre dojčenie problém. V materskom mlieku sa bude tento liek nachádzať v nemerateľnom množstve, pretože Ibalgin je takmer celkom viazané na bielkovinu - a táto skutočnosť im znemožňuje prestup do materského mlieka. 

Navyše, ak mávate migrény, máte aj iné možnosti liečby - okrem Ibalginu môžete užívať: 

MIGRÉNA

Tabletka Cinnie na migrénu
Migréna - http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=590

Quarelin
Migréna a Quarelin na migrénu popri dojčení? -http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=1090

Alnagon
Migréna - http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=1203Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojcenie a ibalgin