Kojenie a Ibalgin 400

Mirka    27.10.2012, 14:23

Dobry den, rada by som sa spytala. Malinka je na kojena a aj UM. Vcera som si zlomila prst a o 11tej vecer som si musela dat 1 tabletku Ibalginu 400. Mozem uz jej dat prsnik ? Ak nie tak o kolkej hodine. Dakujem za odpoved

Milá Mirka,

prsník jej môžete dať okamžite. A pokojne, ak to potrebujete, môžete užívať Ibalgin v dávke, ktorá je na obale uvedná pre dospelých, a dojčiť bez ohľadu na to, kedy tabletku užijete, bez akéhoľvek odďaľovania dojčenia. Liečivo, ktoré sa v Ibalgine, nachádza, je z takmer úplne viazané na bielkoviny, čo znamená, že nie je k dispozícii na vylúčenie do materského mlieka. Preto nemá zmysel časovať dojčenie podľa užívania Ibalginu a môžete dojčiť tak, ako obvykle.
 Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Kojenie a Ibalgin 400