Bílý výtok z bradavek

Petra    02.08.2018, 23:22

Dobry den, Objevil se mi od zacatku tehotenstvi pri zmackuti bradavky velmi husty bily maz (schvalne nepisi vytok, nelze to oplachnout ani teplou vodou). Aktualne jsem ve 14tt,se svedenim problem nemam,pouze me stale boli a zvetsuji se prsa. Je dobre to nejak cistit, aby se to treba nezanitilo? Nikde jsem se nedocetla jak o bradavky v tehotenstvi pecovat.. Dekuji za odpoved.

Milá Petro,

toto je počas tehotenstva normálne a mnoho žien to pozoruje. Materské mlieko sa tvorí najneskôr od 16 týždňa tehotenstva. Biely maz nemusíte nijako odstraňovať a čistiť.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Bílý výtok z bradavek