Přidávání dítěti kalciofosfátové kapsle fosfátový roztok

Pavlína    24.08.2018, 13:18

Dobrý den. Máme holčičku 4měsíční.Narodila se ve 33. týdnu císařským řezem, matka měla preeklapsii a dítě bylo placentou špatně vyživované.Vážila 1200g Kristýnka má za sebou 2 operace střev (srůsty a zúžení střeva,které se řešilo spojkou, holčičce chybí 8 cm střeva) Přesto, že bylo dítě 2 měsíce živeno nitrožilně, sondičkou a lahví s dudlíkem, tak se mi podařilo udržet laktaci a po příchodu z nemocnice plně kojím (vděčím za to podpoře laktační poradkyně a vašim stránkám Mamila). Teď už váží 3700g a přibívá skoro 200g za týden.Při odchodu z nemocnice jsme dostaly kalciofosfátové kalsle. po měsíci se dělali nové odběry krve. Máme užívat znovu kalciofosfátové kapsle 2x denně a fosfátový roztok 3x denně. Myslím si, že mateřské mléko by mělo obsahovat vše, co dítě potřebuje,zvláště, když dobře prospívá. Je to tak, že dítěti chybí tyto látky, protože v důsledku chybějícího kusu střeva je horší vstřebatelnost? Nebo matce chybí tyto látky a nemá je pak v mléku? Je vhodné takto uměle je dítěti dodávat, nebo je možná jiná forma (strava, kapkyJoalis....?) Děkuji za odpověď a za vaše úžasné stránky, pročítala jsem je v nemocnici, dodávaly mně naději, že budu moci plně kojit i když mě sestry spíše odrazovali (že je dítě příliš malé, nebude mít sílu a jenom ho rozmazlím, když mi usne u prsu).Dškuji za odpověď

Milá Pavlíno,

srdečne blahoželáme k tomu, že Kristýnka je napriek všetkým týmto ťažkostiam a náročným situáciám dojčená!

Tieto prípravky sa podávajú predčasne narodeným deťom, pretože sa ich rast mal uskutočňovať v maternici, kde deti rastú rýchlo a sú vyživované prostredníctvom placenty krvou matky a vtedy majú ideálne podmienky pre vývoj kostí, toto je to, čo tieto prípravky majú podporiť. Druhá vec je, že chýbajúce črevo môže ovplyvňovať vstrebávanie živín.



Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Přidávání dítěti kalciofosfátové kapsle fosfátový roztok