Kontrastná látka jód a kojenie

Erika    07.09.2018, 12:55

dobrý deň. Kojím 1,5 ročného syna. Mám podstúpiť CT brucha s použitím kontrastnej látky jód. Uvažujem o vynechaní kontrasnej látky kôli kojeniu. Malý sa kojí dost casto. Môžete mi odpovedať na vplyv jodu na materske mlieko? kolko vynechat kojenie? ďakujem Erika

Milá Erika,

z hľadiska dojčenia toto jednorázové podanie jódu nepredstavuje problém a je bezpečnejšie pokračovať  dojčení.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Kontrastná látka jód a kojenie