Convulex u batolata a dojcenie

Barbora    20.09.2018, 12:18

Dobrý deň, moje dieťa-dcérka má 20 mesiacov a 11,5 kg a po návšteve detskej neurologicky jej bol predpísaný Convulex 300mg/ml (ráno 0,25ml,večer 0,5ml).Popri bežnej strave ju dojčím na požiadanie. Plánujem ju dojcit,kým sa sama prirodzene neodstaví,ale chcem sa spýtať,na pribalovom letáku je napísané,že convulex zvyšuje účinok alkoholu..to znamená,že ja si nemožem dať ziaden alkohol pocas dcérkinej liecby convulexom?Ďakujem pekne.

Milá Barbora,

môžete pokračovať v dojčení svojej dcérky popri tom, ako ona bude užívať svoje lieky. Svetovo uznávaný farmaceut Thomas Hale vo svojej knihe na základe vedeckých štúdií píše, že „absolútne množstvo (dávka) alkoholu, ktoré sa do materského mlieka dostáva, je vo všeobecnosti nízke a je funkciou hladiny v krvi matky“. Inými slovami to znamená, že toto pre dieťatko nepredstavuje problém, pretože v materskom mlieku je množstvo, o ktorom nemá zmysel uvažovať. Táto skutočnosť sa odvíja aj od toho, že v materskom mlieku sa môže nachádzať len to malé množstvo alkoholu, ktoré sa nachádza v matkinej krvi (a alkohol v krvi sa meria v promile). O alkohole v materskom mlieku preto nemá z praktického hľadiska zmysel uvažovať. A preto, ak vy budete konzumovať alkohol, vaše bábätko nebude mať alkohol vo svojej krvi. A preto jeho liek nebude zvyšovať účinok alkoholu, pretože vaše bábätko žiaden alkohol v krvi z materského mlieka mať nebude.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Convulex u batolata a dojcenie