Spanok

Patricia    05.10.2018, 14:10

Prosim Vas, aky je vas nazor na spanok na brusku? Mohli by ste mi poradit tiez, co mam robit, ked moj syn vzdy vonku reve jak o zivot aj v kociku aj v satke? Velmi malo preto chodime von, neda sa utisit.

Milá Patrícia,

bezpečná poloha pri spaní je, keď je bábätko na chrbte. Odporúčame vám v tejto situácii sa stretnúť s poradkyňou pri dojčení osobne:

https://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/

pretože na stretnutí s poradkyňou by ste mohli prejsť aj zásady bezpečného spania bábätka a to, ako mu pomôcť bezpečne spať a tiež by ste sa mohli porozprávať o tom, ako presne riešiť situáciu, kedy chcete ísť s bábätkom von. Toto nie je jednoduché riešiť cez internet. Poradkyňa najskôr od vás zistí čo najviac informácií o tom, ako presne tieto situácie prebiehajú a spoločne vypracujete viaceré plány, ktoré vám môžu pomôcť skúsiť túto situáciu riešiť. Jeden z trikov, ktoré vám môže poradkyňa poradiť, je napríklad pomôcť vám viazať bábätko do šatky v úväze, ktorý nájdete medzi videoukážkami v tomto odkaze:

https://www.mamila.sk/pre-matky/nazorne-ukazky-spravneho-dojcenia/

kedy bábätko môžete dojčiť v šatke a je možné, že bábätko sa tak upokojí a môžete skúsiť takto ísť von so spokojným bábätkom na prsníku. A pravdepodobne existujú aj ďalšie tipy, ako toto riešiť, ale je skutočne jednoduchšie, riešiť ich osobne s poradkyňou, aby boli odporúčania šité na mieru tomu, čo presne sa deje.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok