Skladovanie mlieka

Lucia    14.10.2018, 16:54

Dobry den. Chcela by som sa opytat ako skladovat mlieko. Najdete vela clankov no kazdy vravi nieco ine preto sa obraciam na vas. Ako dlho moze byt mlieko ktore je odstriekane a hned ulozene do chladnicky v chladnicke . Dakujem velmi pekne

Milá Lucia,

na to, koľko môže byť materské mlieko v chladničke a mrazničke existuje množstvo názorov, ale vo všeobecnosti pre domáce použitie je to viac ako bežne uvádza, pričom rozhodujúcim faktorom je to, či materské mlieko ešte stále dobre chutí - treba dať pozor na skutočnosť, že chuť materského mlieka sa mení, aj preto, že v materskom mlieku sa nachádzajú látky, ktoré pomáhajú štiepiť jednotlivé zložky materského mlieka, a napriek tomu je materské mlieko úplne v poriadku.

Materské mlieko obsahuje rozličné látky, ktoré umožňujú jeho použite po veľmi dlhú dobu od odsatia či odstriekania.

Materské mlieko v chladničke vydrží niekoľko dní, v mrazničke mnoho mesiacov. Akákoľvek ďalšia špecifikácia je len odhadom a pravdepodobne obmedzovaním skutočnej dĺžky toho, koľko materské mlieko vydrží.

Na skladovanie materského mlieka môžete využívať akékoľvek nádoby, ktoré vyhovujú z hľadiska hygienického atď.

Mlieko môžete skladovať v chladničke alebo rovno v mrazničke a prilievať k nemu čerstvo odsaté mlieko. Môžete mraziť po menších dávkach ihneď, čo má tú výhodu, že naraz rozmrazíte menšie množstvá, ktoré bábätko vypije. Pri zmrazovaní môžete vložiť nádobku priamo do mrazničky.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Skladovanie mlieka