Alvesco 160

Ellen    19.10.2018, 18:39

Dobrý den, bola som na kontrole u alergologicky a dlhodobo som uzívala symbicord (o ktorom viem, že je vhodný pre tehotne i dojciace matky), napriek tomu mi lekarka vymenila liek za Alvesco 160 môžem ho používat? Vdaka

Milá Ellen,

z hľadiska dojčenia je bezpečnejšie pokračovať v dojčení popri užívaní tohto lieku. Táto forma lieku je navyše priaznivá pre dojčenie aj tým, že nebude ovplyvňovať tvorbu mlieka. Z hľadiska dojčenia by ste mohli užívať oba lieky, ktoré spomínate, užívajte ten liek, ktorý je vhodnejší pre riešenie vašich zdravotných ťažkostí.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok