Levalox a 3r dieta

Zuzana    16.11.2018, 12:45

Dobry den, Prosim o radu, ci mozem pokracovat v dojceni 3 rocneho syna, ak mi lekar predpisal antibiotika Levalox 500mg. V pribalovom letaku je uvedene, ze ho nesmu uzivat deti a dospievajuci (rovnako je uvedene: neuzivajte tento liek, ak ste tehotna alebo dojcite). Vcera som uz uzila jednu davku okolo obeda a vecer a v noci som dojcila syna. Dakujem velmi.

Milá Zuzana,

z hľadiska dojčenia je pre vaše dieťa aj pre vaše zdravie bezpečnejšie pokračovať v dojčení. Preštudujte si podrobne tento článok:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/

z ktorého  vyplýva, prečo vaše dieťa nebude „užívať lieky spolu s vami“ a z tohto pohľadu je predčasné odstavenie rizikové. Pokračujte preto v liečbe a dojčenie nijako nečasujte podľa dojčenia.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Levalox a 3r dieta