Polygynax

Kristína    18.11.2018, 08:41

Dobry den! Gynekológ mi dal cípky Polygynax. V príbal.letáku je napísané, ze nepouzívat pocas tehotenstva a dojcenia. Ja dojcim 8 mesacnú dcérku. Môzem pouzívat liek? Dakujem za odpoved!

môžete užívať liek, ktorý vám predpísal váš gynekológ, váš lekár má pravdu. Môžete dojčiť bez obmedzení. Údaj na príbalovom letáku je len ochrana výrobcu. Keď sa pozriete na vlastnosti jednotlivých zložiek tohto lieku, ktorý pôsobí len lokálne, veľmi zle sa vstrebávajú a veľmi málo absorbujú, čo znamená, že ho môžete používať a súčasne popritom dojčiť. Navyše tieto liečivá sa bežne dávajú deťomVaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok